duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

What is the function of the centrioles
who controlled Vietnam from 1885 to World War IIA ChinaB France C u s D Great Britain
A dog runs out of the back door of a house and stops to grab a bone. Then the dog returned to the house. Graph shows the motion of the dog. For how many seconds
Find the equation of a straight line passing through point (0,1) which is perpendicular to the line y= -2x+2
Help ASAP please, I need true answers fr
Helpppppppppppp me please
triangle lengths of 7,1,9 what type of triangle is it
why is the "french and indian war" a confusing name for the war?
which statement correctly describes a chemical reaction? reactants come out of a reaction. energy is always released. bonds between atoms break and new bonds fo
Why is the city of nanjing extremely vulnerable to Japanese attack