Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

A group of scientists are studying the genome of the Drosophila Fly. In these flies, the allele for long wings is dominant over the allele for short wings. What
Holding other things constant, a decrease in the inflation rate in the US compared to the Canadian economy will cause the demand for the Canadian dollar to
Find z0.05. -1.645 0.4801 0.5199 1.645
Equilibrium price is $8 in a perfectly competitive market. For a perfectly competitive firm, MR = MC at 150 units of output. At 150 units, ATC is $11, and AVC i
what happens when liquid is heated? class five​
What is the constant of proportionality in the equation y = 2.51? constant of proportionality
A father's age is 4 times as that of his son's age. in 5 years time, the father will be 3 times as old as his son. what are their present ages?​
PLZZ HELPP WILL GIVE BRAINLIEST Graph the line y=25x+3. Use the line tool and select two points on the line. THIS IS A K12 TEST PLZZ
do side lengths 8,7 and 15 create a triangle ?
can I get some urgent help please?​