Seudónimo
Seudónimo
01-12-2016
Mathematics
contestada
What is $15 for 3 pounds wrote as a unit rate
Respuesta :
Jael323
Jael323
01-12-2016
Written as a unit rate would be 5 dollars for each pounds.
I hope this helps!
Answer Link
Аноним
Аноним
01-12-2016
5 dollars over 15 u can simplify it if you wanted
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
The Balance of Payment is an. System. a. Accounting b. Social c. Environmental d. Tourist
If 3.0g of H20 actually forms what is the percentage yield
Mikasi and Julie are determining which size sports drink is the better buy per ounce: a 16-ounce bottle for $1.95 or a 36 ounce bottle for $3.05. Who is correc
Two cell phone companies have different rate plans. Runfast has monthly charges $25 plus $10 per gig of data. B A &D’s monthly charge is $18 plus 15 per gig
The classy New Yorkers show complete disdain to the angels in Sonnet for Heaven Below. a. True b. False Who created the Unity League of California?
The addition of heat energy to a system always causes the temperature of that system to increase. True False
with which sentence would alexis de Tocqueville likely agree
Please solve the problem.
When conducting an experiment, a scientist should: (a) attempt to test every possibility (b) attempt to control the conditions (c) place no limits on the invest
The ASCII code for a blank space is the decimal number 32, or the binary number 0010 00002. Why do you think it is important to have a code for a blank space?