knsswymm9n
knsswymm9n
03-05-2021
Mathematics
contestada
6 pounds of sugar for $3 how much per pound
Respuesta :
kavehpour61
kavehpour61
05-05-2021
Answer:
$0.5
Step-by-step explanation:
3/6 = 0.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
Explain the process of creating a linocut. How is it effective? Why is it criticized?
Sarah is saving money to take a trip to Oregon. She received $450 in graduation gifts and saves $120 per week working. Write an expression to represent how much
WILL MARK BRAINLIEST I dont know what topic this is What is the capital of Arkansas?
Which graph represents the function of f(x) = the quantity of 4 x squared minus 16, all over 2 x minus 4?
this system has one solution, what is the y-coordinate of the solution. y=-2x+4 y= x^2+4x+13
The mythological creatures that could transform into ravens,swans and wolves were called what?
who do u covert factions into decimals
which Spanish explorer defeated the Aztecs in 1521?
Dion is reading a short story that refers to several folk tales. He wants to understand the influence of this familiar material on the short story. Which type o
2. Which statement demonstrates constructive criticism? “I really hate it when you don’t do your share of the chores around the house.” “Your work for this grou