Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

which house is base on population according to the great compromise ?
in the dissent, what does black argue students all over the nation will do in response to the court's decision? a. defy their teachers in every way b. go to sch
you shall no longer take things at second or third hand, nor look through the eyes of the dead, nor feed on the spectres in books, you shall not look through my
total revenue is 3000, cost of goods is $1500 and total selling expense is $500 what is the profit of the buisness
which is a quadratic function? f(x) = 2x x 3 f(x) = 0x^2 – 4x 7 f(x) = 5x^2 – 4x 5 f(x) = 3x^3 2x 2
what is a polynomial
Which characteristic is not used to classify stars? size color distance from Earth age
why is pure competition considered an unsustainable system?
whta is hemmingways style of writing
ionic compounds are also known as salts valence organic elements