centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

Could somebody please help? Thank you:)
What's the answer to these questions
You intended to ride all of the rides exactly one time each at the waterpark. Which would be least expensive: pay separately or buy the all day pass?
find the difference 6 3/5 - 2 1/4 A) 4 7/20 B) 2 1/4 C) 8 17/20 D) 6 3/5
A pound of popcorn is popped for a class party. The popped corn is put into small popcorn boxes that each hold 120 popped kernels. There are 1,600 kernels in a
During Jefferson's administration, which of the following represented his tenure? 1. He believed the power of his government depended upon its popularity. 2. Je
How do Primary and General elections differ? Select all that apply. A. In the Primaries you can vote for your first choice candidate while the General elections
Is 712divisible by 2,3,4,5,6,9,or10
If a car gets 42.1 mpg on the highway, how many gallons of fuel will it use by traveling 340 highway miles? (round answer to tenths)
I need help solving this