Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a normative statement? a. More than 9 million Americans were unemployed in last year b. More than 13 million automobiles were sold in
how to add a mixed numbers​
What is the distance
what is factor ? someone explain pls !!
Pythagerean theoream
Question: Of the following, which was not a factor in causing WWI? (choices are A, B, C, or D) A. Nations throughout Europe had built up their militaries to com
Every week, Fred deposits $84 into his savings account, which is 20% of his weekly income. How much income does Fred make each week?
Science 6 Must explain what's the answer marking brainliest​
11. 5x + 5 what does it equal to
True or False Completing the square transforms a standard form equation into a factored form equation. A True B False