jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
Estimate 46/6,725, then find the quotient.
tanisha ran 3/5 of a 26 mile race in 3.2 hours.if she ran at a constant rate,what was her speed in miles per hour?
What factors add to get -18 and multiply to get 75?
The cost of living last year went up 7%. Fortunately, Alice Swanson got a 7% raise in her salary from last year. This year she's earning $42,805. How much did s
What number is halfway between 3000 and 4000
Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
There are 30 students in a class that took a test. The average grade of 10 students was 80. The other 20 students average was 89. What is the overall average fo
How would you describe the human features of a place?
What is an adjective phrase?