adorableprincess adorableprincess
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Grace drove 28 1/2 miles . She used 1 1/4 gallons of gasoline . What is the unit rate for miles per gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-03-2021

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ishi bought a canvas and 8 tubes of paints for $24.95. If the canvas cost $6.95, how much did each tube of paint cost
Someone pls help me I will make you brain
S.O.S. HELP THIS IS DUE TO TM MORNINGGGG!! In a paragraph, explain how Buddhism began and spread.
Which phrase describes an irregular galaxy? has a round shape does not have a specific shape has arms that extend from the center is larger than other types of
Write equivalent fractions for 3/7 and 1/3 using 21 as the common denominator
What name was given to those northerners who came south during the reconstruction era, often to help the freedmen or to find new economic opportunities?
This is the article that I need help finding the answers
how long does it take for plastic bottles to decompose?
b) За + 4b + ба Please help
Someone pls help me I will make you brain