amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Which characteristic BEST indicates that the organism in question is a fungus, not a plant?
at higher doses what behaves like PCP causing feelings of power and invulnerability
I need help solving this problem: solve for x. round to the nearest tenth. Tan(x°) = 10/8 this isn't for a test just the study guide.
Name three of the major ocean basins on earth
Can you help me pls
Evan saves $7 each week .Let d represent the total amount of money in dollars Evan saves after w Weeks
It is also easy to overlook the services that ecosystems provide humanity. They enrich the soil and create the very air we breathe. Without these amenities, the
For an XX female to express a recessive sex-linked trait, she must have
After winning what war did the US become an empire? What colonies did it gain?
Mexican priest who led native people in a revolt against spanish rule