ann4358 ann4358
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much will 9 pencils cost if 6 pencils cost $1.68?

Respuesta :

vyronicaducat
vyronicaducat vyronicaducat
  • 02-03-2021

Answer:

$2.52

Step-by-step explanation:

1.68/ 6 = $0.28 each pencil

0.28 x 9 = $2.52

Answer Link

Otras preguntas

Documenti Your servant begs leave to say that Buddhism is no more than a cult of the barbarian peoples, which spread to China in the time of the Latter Han Dyna
read line 111-114 of beowulf from him [cain] sprang every misbegotten thing,/ monsters and elves and the walking dead,/ and also those giants who fought agains
What was the Albany plan called for? 1) equal voting rights for all citizens 2) a declaration of war on England 3) a joint colonial council for defense 4) Sep
if i wanted to stop smoking marijuana.. will there be a chance of me relapsing? like do i gotta wait a month for my brain to stop thinking about marijuana??
Is 3/9 a terminating decimal?
What type of government developed Egypt after 3100 BC.?
20 points to whoever can help me pls 1) What is the meaning of: using a negative word to emphasize the meaning of your words when writing? 2) What is the meanin
Solve for w, x, y, zx + 2y - z = 3 2x - y + z - w = -3y + 2z - w = -7 x + 3y + 2z + 2w = 3 ​
In the "The Odyssey" by Homer in book 9 what happened to the men who eat the Lotus flower
Which angle is an acute angle? (Full question above)