lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. No estudies por la noche./aconsejar 2. No coman en clase./pedir 3. No digáis nada./mandar 4. No hagas ruido./suplicar 5. No conduzca tan deprisa./decir 6. N
Facilitated diffusion and active transport are different in that _____
½ z = 6 im giving 30 points so pls help !! also this is missing hw lol
the theme of The Star Beast commonlit
Ms. Johnson's sixth grade class handed out surveys, one to each student, about hair color and later posted the results: 75% of students had brown hair 20% of st
2. ¿Por qué es importante la Conferencia Climática de Glasgow?
All of the following are examples of interdependence except: A. Spouses discuss and decide upon a fair and equitable distribution of labor in their house. They
The Music Express has $72,000 to spend on the music bundles. If it buys more pop bundles than rock bundles, how many bundles of each type of music can The Music
Using an example explain one of the aims of a political party
Please help, will give brainliest when I have the time! Thank you!!!