officallymajesty officallymajesty
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $9 for 6 rides how much would it cost for 1, 10

Respuesta :

elikg117 elikg117
  • 04-02-2021

Answer:

1 = $4     10= $13

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra1534 alejandra1534
  • 04-02-2021
Each ride cost $1.50 meaning 10 rides is 15
Answer Link

Otras preguntas

After three half-lives, a sample contains 20 grams of parent isotopes. How many grams of the parent isotope were present to start?
Using the periodic table, elaborate the difference between the number of electrons in an oxygen-16 atom and an oxygen-18 atom. A) These configurations differ i
Water, wind, and solar energy can be replenished over relatively short time spans, so they are called
How did zoning laws help to reduce the danger from pollution
suppose theta is an angle such that 180 find sin(theta)
How did the settlers who came to the Midwestern U.S. use the land?
Can someone gives me a sentence with word permeated
Mark wants to fence 4 rectangular gardens, each with a length of feet and a width of feet. What is the total length of fencing Mark needs to surround all 4 gard
How do fish make it through winter in lakes that tend to freeze over?
How do you round 201.5276