skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

Jared bought one share of stock for $225. A. He sold the stock for a profit of $55. what was the selling price of the stock? B. The price of the stock dropped
Which sexual transmission disease produces painful blisters in the jungle
Help me with this please !
some ways to help hair grow back fast
question 1 (1 point) what's one way that a news source can manipulate a graph to fit their own narrative? question 1 options: A) axis manipulation B) data m
If 89.6 joules of heat 20.0 grams of iron from 30.0 C to 40.0 C, what is the specific heat of the iron in J/g.C?
Two weaknesses of Bohr's atomic​
______ deals primarily with governmental powers, civil rights, and civil liberties.
which of the following is a example of a fixed expense
What did the Nuremberg Laws ilustrate about the Naz view of the Jewish people prior to the outbreak of World War li? people prior to the outbreak of World War l