nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

what country has a chancellor
what is the sum of 200 divided 20
A concrete stepping stone measures 20 inches square. What is the area of 30 such tiles?
America is referred to as a social experiment what do you think that phrase means
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
Round the following times to 1 decimal place 8.16
is it possible to draw a triangle with angles 150°, 10° and 10°
How many distinct ways can the word ROBBERS be arranged
Round the following times to 1 decimal place 8.16
why is cellular respiration called an aerobic process