michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

Why was the American revolution revolutionary?
A 2.00 m wave has a frequency of 686 Hz. What is the speed of the wave?
Why aren't frescoes affected by moisture?
Read the sentence. A new airplane—that was my conclusion about the strange lights in the sky. What kind of pronoun is that in the sentence?
A football player can run 20 yards in 3.4 seconds. which equation could be used to find y, the number of yards the football player can run in a second?
How does the fourth amendment attempt to protect Americans privacy
A gardener cut a branch from a shrub and planted it in a small pot where it grew into a new shrub. This method of growing a new shrub is a type of A) sexual rep
Can someone please help me with this math question.It is,When Pascal built a dog house,he knew he wanted the floor of the house to have an area of 24 square fee
Which is not a process involved in the formation of sedimentary rock? depositing cementing eroding cooling
What is the value of X