ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why did the piligrams leave Europe
Jerome has 10 tanks of fuel. If 1/2 of the tanks of fuel are jet fuel, then how many tanks are jet fuels? 10 5 6 9
why does someone who has lactose intolerance have gastrointestinal problems, such as abdominal distension, gas, cramping, and diarrhea?
how did the Harlem Renaissance expand LGBT rights?
Find the slope (5,9) and (3,-7)
What does it mean for Community A to have a greater species richness than Community B? Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A Community A contains more
Mallory works at a lifeguard at a local pool on Saturday she worked 6.5 hours and earned $61.75 how much Mallory does earn per hour
The tennis team is having a fundraiser. They have decided to have a car wash. They are renting a place to wash cars, and the venue costs $250. They also have to
(HELP) Which of the following best describes carrying capacity? the number of young an animal can bear the amount of food an animal can consume the amount of gr
Part A: How does Lily feel about her recital performance at the end of the text?