chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

Augustus improved the way Rome looked. He is famous for saying "I found Rome a city of brick, and left it a city of
Differentiate y=(r^2-9r)e^r
What would you say if you wanted to know how to spell ixtapa?
in a school 5/9 of the number of pupils are girl. Write down the number of girls as a ratio to the number of pupils in the school
Maria has lunch at a restaurant. If her bill was $11.81 and Maria wants to leave a 22% tip,what is a reasonable estimate for the amount she would leave for the
7,16,8,27,9 what number continues this pattern
What feeling does churchill want from the audience?
how many moles of hydrogen are in 2.8 moles of caffeine
Work out an estimate for 304 × 9.96 ________ 0.51
Click on the button next to the correct answer. Sentences tell what is _____. big remembered happening