irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Susan begins counting backward from 1298 by 4's, saying one number every 5 seconds. At the same time, Jim begins counting forward from 171 by 3's, saying one nu
Two physics books, A and B, are placed on top of each other on a table. Book A's mass is 2 kg and book B's mass is 1 kg. Book A is placed on book B. What is the
What is the range of function from y = 2x - 2 with the domain 1,2,3 ?
The process by which a neurotransmitter is reabsorbed by the neuron that released it is termed:
When solving a quadratic in the form ax^2+bx+=0 we are really finding the x–intercepts. These x–intercepts are also called roots. What is another term for root
Evaluate the function fx = 4 * 7^t for x= -1 and x=2
__ is one element that has properties of both metal and nonmetal A. krypton B. phosphorous C. rubidium D. arsenic
In what british industry did the industrial revolution first take hold?
Perceptive listeners see music mainly as a mood enhancer. a. True b. False
How do you find theoretical yield?