lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Tina rolls two fair number cubes numbered from 1 to 6. She first defines the sample space as shown below: (1, 1), (1, 2), (1, 3), (1, 4), (1, 5), (1, 6) (2, 1),
How did the Jewish law differ from Greco-Roman law ?
True or False: Tests given in school have little relation to choosing a job
What scientist dose to which ??
Why did john wilkes booth want to keep slavery?
Where does the waste material in the body come from and why does the body need to get rid of these waste materials?
An act intended to cause distress, fear, and an expectation of bodily harm is considered a form of
Assuming g(x) = x2 + 3, what is the change made to g(x) if the parent function is f(x) = x2?
Which of the following can only be classified as a building block for the human body
Change the following from an adjective to an adverb.cuidadoso con cuidado cuidadosamente con cuidadoso cuidadosomenteIts one of these choices .But I am not