aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

The attack on Pearl Harbor occurred on a Sunday morning. True or False
What is the mean of 18.1, 17.9, 16.8, 18.7, 15.1
Given 1,024 = 32 evaluate 9,216
¿ mamá __________ tu libro? sí, __________ dormir. cierras; quieres cierra; quieren cierras; quiero cierro; quiere
obtaining scientific data from a distance is called ?????
How do you write $2.161616 as a fraction and mixed number
Fifteen marbles are in a row . 20% are blue.one third are green. Yellow marbles account for 0.2 of the row . The remaining marbles are red. Explain how to find
In a 50-question test, the highest score in the class is three times the lowest score minus four. The difference between the highest score and the lowest score
Matter must have two physical properties: 1. have mass, and 2._____.
Decide whether the sentence is grammatically correct or incorrect as written Yo conozco la floreria de rosa.