litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

The kinetic energy of a substance is the _________ kinetic energy of its particles
Which causes athlete’s foot?
A meal of a chicken sandwich and some pasta salad had 150 grams of carbohydrates. The pasta salad had 30 grams more than twice the grams of carbohydrates in the
What is 28.09 to the nearest tenths
rename the number 25,600 = hundreds
What is determined by motion and the spacing of particles?
If five notebooks cost $5.25, how much will three notebooks cost?
what the rational numbers equivalent to 6/9
why does salt separated from a salt water solution look different than the salt that dissolved in the water
how do you compare 1/5 and 0.201