pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

under which of the following operations are the polynomials 8a 14 and 3b - 9 not closed? a. subtraction b. multiplication c. addition d. division
How similar and/or different were the American Revolution and the French Revolution?
which of the following best illustrates radial symmetry?
The Milky Way is a _____ galaxy.
Fran used a graphics program to reduce a digital image. The original dimensions of the image were 11 cm by 10 cm. She used a scale factor of 0.6. What are the d
-54 °c converted to kelvin is k.
Before deciding the thesis what should the researcher consider? A) sources available B) audience and purpose C) setting and characters D) diction and punctua
Michelle bought 76 pounds of cocoa powder for her bakery. Every day she used the same amount of cocoa powder to make bakery items. After 10 days, Michelle was l
What was the main impact of the Anti-Federalists on the adoption of the US Constitution? A. Their efforts defeated the original Constitution, which had to be c
which of the following is a polynomial with roots 4, -5 and 7?