electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER ASAP!! Use the drawpad to highlight or circle these four differences between the human and gorilla skeleton. Use a different color for each trait.
What characteristic of the genetic code points to a common ancestry for all organisms?
How to send large video files without losing quality
please help i am confused.
what is the causing the disorder of tachycardia
NEED HELP ASAP PLEASE !!!
Which particle model diagram represents xenon at stp?
Which of following is not true of athena? a. She helped construct the first ship. B. She was originally male. C. She is a goddess of the citadel. D. She was the
A rectangle is inscribed in a circle of radius r. What is the maximum area of the rectangle
the average car on the highway travels 65 miles per hour. if someone has been driving for 4.5 hours how many miles have they driven (Help)