jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

your alpaca is walking down the road at 4 m/s. how far does it go in 45 seconds?
Marketing intermediaries Group of answer choices create value, but this value is seldom great enough to justify the added cost they charge for their services. h
3/4 x - 1/2 - 4 = 12
What are atoms? A. Tiny particles that make up all matter B. Tiny particles that can only be seen with a microscope C. Tiny particles that look like gnats D. Pa
Which number is less than 8.3507 O A 8,503 OB. 8.305 O c. 8,530 D. 8.355
A 24-ft chain must be cut into two pieces so that one piece is twice as long as the other. Find the length of each piece of chain.
A space ship to the moon covered the 216,000 km in 72 hours. What was it’s average velocity
A command economy is best described as an economy that
What is the speed of an object that moves 100 meters in 5 seconds?
Which number in the group below is the largest? -12, -11, -9, -5, -15