JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Write a program to show the grade obtained by a student after he/she enters their total mark percentage. Program should accept an input from the user and displa
At Walmart theres a captin crunch pancake mix! And theres also Captin Crunch syrup
Which linear equations have one solution? Check all that apply. O 5x–1=3(r + 11) O 4(r-2) + 4x = 8(x– 9) O 4(r- 6) + 4 = 2(r-3) O 2(r- 4) = 5(r- 3) + 3 O 2(- 1)
What is the best GPA that you should have if you wish to go to a European college?
If the elevator car in Figure 9-3A weighs 3,000 newtons, what is the tension in each supporting cable?
As owner of a retail franchise food store, Mary Grey purchases supplies based on specials advertised nationally throughout the franchise system. One Monday, she
what is potential displacement?​
Last year, swordfish cost $18 per pound. This year, it costs $15 per pound. What will probably happen to the quantity of swordfish supplied? does it go up or do
what Are the process of photosynthesis and cellular respiration produces?
convert to standard form y=8x+11