roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

JL is a common tangent to circles M and K at point J. If angle MLK measures 61ᵒ, what is the length of radius MJ? Round to the nearest hundredth. (Hint: Show th
How will the level of carbon in the atmosphere change if humans do nothing to reduce their impact on the carbon cycle?
Electronic shopping agents that comb websites to compare prices and product or service features are referred to as __________.
what emphasizes the reliance on only observable entities in order to come up with lawsA:SOCIOLOGICAL THEOREMB:RATIONALITYC:POSITIVISMD:REALISM
A basket contains five apples and seven peaches. Four of the apples and two of the peaches are rotten. You randomly pick a piece of fruit. It is fresh or it is
Can women vote in Ghana?
Which of the following sentences is correct? A. A clause has a subject and verb, but a phrase does not. B. A phrase is a group of related words, but
what is the sum of the last four terms of the series 97+99+101+...+121
What was the Enlightenment?
Decide si se usa el verbo correctamente. Ayer yo iba al parque a correr. correct incorrect depends on the intended meaning