rochanayeli58
rochanayeli58 rochanayeli58
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-yard roll of brown paper costs $0.85. What is the unit price?

Respuesta :

alexpzar2008
alexpzar2008 alexpzar2008
  • 03-12-2020

Answer:

0.17

Step-by-step explanation:

5 divided 5= 1

0.85 divided 5=0.17

Answer Link

Otras preguntas

Find mZVUT if IZAUT = 88 and mZVUA = 55°. T U V
the ratio of marks age to reeta's age is 3:5 marks age is 24 work out reeta's age
Where does the federal government get these powers
What is cystic fibrosis? How does it happen?
pls help 12 points asap
lol bro somebody help
*PLEASE ANSWER!!!, I DONT GET IT !! * Puritans fled their homeland to seek religious freedom. Once in the Massachusetts Bay Colony, how did they treat others w
how do people with short term memory loss know they have short term memory loss
How did the Silk Road provide contact with the exo
Help with this pleaseeeee