talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Athena is going to draw one marble from a paper sack. Inside the sack, there are 6 blue marbles, 6 black marbles, 3 green marbles, and 2 purple marble. What is
If A= (-4 1 -4) (3 3 1) (2 5 5) and B= (-4 -5 4) (3 3 -5) (2 2 -1), find AB
Cuanto de dos mas dos
If a varies inversely with b, and a=20 when b=1/4, find the equation that relates a and b
NO LINKS OR ELSE WILL BE REPORTED. Write the expressions for when you translate the graph of y = x + 2 a ) one unit up, b ) one unit down, c ) one unit to the l
There is a population of 192,500 bacteria in a colony. If the number of bacteria doubles every 238 minutes, what will the population be 476 minutes from now?
Bob wants to fix the window on his house, but can’t quite reach it he gets a ladder to access the window, which is 15 feet from the ground, and he places the la
The work of a student to solve the equation 3(2x − 4) = 8 + 2x + 6 is shown below: Step 1: 3(2x − 4) = 8 + 2x + 6 Step 2: 5x − 7 = 14 + 2x Step 3: 5x − 2x = 14
how to say you are cool in german​
As Earth's surface cooled and cyanobacteria evolved, which of the following gases was released into the atmosphere?