ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

9^x=27^(x+2) how do I do that? I don't get how to do it with different bases
Can I please have 1 indirect object In percy jackson sea of monsters including the page number?
What are two components that make up force?
is skin cancer sex linked
containing the points (-1,2) and (5,-4)
Describe how the ocean plays a role in stabilizing Earth’s weather conditions
what important natural resources for Tlingit people
what principle provides for a system in which the government derives its power from the governed?
3x+y=5 , 2x-2y=22 solve the system of equations by the addition method
what two factors determine the thermal energy in a substance