caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Spinal NerveA. have both motor neurons and interneuronsB. send impulses in two directionsC. make up the vertebra of the spineD. contain only sensory axons​
HELP ASAP I GIVE BIG BRAIN Give one example of a relationship that IS a function and explain how you know (explain it as if you are talking to someone who has
Find the area of the shaded region. Group of answer choices 72 75 71 74
Which of the following best describes a plate of food that is meager in portions? Answered All Changes Saved​
According to the Direct Instruction, what guild did Florentine artists most commonly belong to? a. Sculptor's guild b. Silversmith's guild c. Pharmacist's guild
Please can you help me? It’s so important Thank u so much in advance
Monosaccharides disaccharides and polysaccharides are examples of:.
Round.............100pts
What is the purpose of the General Assembly of the United Nations? place for all governments to trade products place for all governments to discuss problems org
Runchuan filled his 6-cup jar with honey. How many times could he fill his 2-fluid-ounce honey bear from the jar? Explain.