Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

What does 4qt= to fl oz
what is an are of specialization minoans developed among its trading partners?
Lost decimals in order from least to greatest 0.15, 0.232, 0.08, 0.5
You can use _____options to repeat a background image many times vertically and horizontally on a slide. question 32 options: formatting duplicating tiling arra
Which modern Mediterranean country was the center of the Roman Empire? Tunisia (Carthage) Egypt Greece Italy
Milk of magnesia has the chemical formula Mg(OH)2. what is the mass of 3.2 moles of milk of magnesia? The molar mass of magnesium is 24.3 grams per mole. The mo
A gourmet pizza cafe sells three sizes of pizzas. If you buy all three sizes, it costs $46.24. A medium pizza costs $15.75 and large pizza costs $17.50. How muc
Harry rides his bike 25 3/8 miles. Karen rides her bike 25 2/5 miles. Who rides farther show your work
An ant carries a morsel of food 4.26 meters along a straight path to his nest. he then turns around and follows the path back to the source of the food. what is
American movies , televisions programs, and sports are examples of