rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Which is a typical example of a Gothic character?
Which statement is an example of pathos in Wiesel's Nobel Prize acceptance speech? A. Wiesel speaks about himself as a young boy. B. Wiesel provides the audien
solve for x d(-3+x)= kx+9
Elige el pronombre de objeto directo para la palabra subrayada. - Juan compra el ( helado). -> Juan ______ compra. Question 18 options: a) lo b) la c) le
Please help 5 stars and brainliest answer cause nobody has been helping me
What rhetorical features does Stanton use throughout the list of facts, that she presents, beginning with line 32? How does her rhetoric contribute to the power
Question 20 (5 points) Question 20 Unsaved Sonnet 30 by William Shakespeare When to the sessions of sweet silent thought I summon up remembrance of things past,
which were the earliest oxygen-producing life-forms? a.cyanobacteria. b.seaweed. c.dinosaurs. d.ferns.
which chemical element has the shortest name? PPPPPPPPLLLLLLLLZZZZZZZ I need an answer ASAP
Which is a TRUE statement about prescription medicines? A. You should stop taking the medicine when you feel better. B. You should never mix medicines wit