Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

A strong mayor in the mayor council system has the authority to
Solve for x: 4 =(–8)+ 3x
The perimeter of a rectangle is 40x - 10. if the length of the rectangle is 12x - 6, what is the width of the rectangle?
Find a quote by Twain. Write the quote and explain why it holds meaning for you.
Which option is a balanced equation for cellular respiration?
Who was the Mexican leader responsible for forcibly taking power from the man who championed the Mexican Revolution?
What is the imaginary line on which an spinning sphere rotates?
Aaron borrows $150 from his friend austin. he promises to pay back the money in 4 monthly installments. each month he wants to pay half the amount he paid the p
Four of 12 people choose milk what fractional part of the group chose other drinks
Penny sells knitted scarves for $12 each. The cost of the supplies to make each scarf x dollars. How much profit will Penny make if she sells y scarves? A) y(12