nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

Please help!!!!!!!!!!!!
use the following diagram to match the terms and examples
Dendrite is to axon as _____ is to _____. a. receiving; sending b. electrical; chemical c. sending; receiving d. action potential; reuptake
A car uses on average 27 miles per gallon of gas cost $4.04 per gallon which of these following choices is closest to how much the gas will cost for the car to
(W-4/9)(-2/3)=-4/5, How do I solve this problem?
Polygon ABCD is defined by the points A(-5, 1), B(-4, 3), C(-2, 7) and D(-1, 2). If the polygon rotates 90° counterclockwise to create polygon A′B′C′D′, what ar
HELP PLEASE!!! Susana: __________________. Cuando volvemos a casa. ¿Dónde está la basura? Quiero ir al Teatro Nacional. ASAP
use the formula to evaluate the series 6+2+2\3+2\9+...+a6
How do you graph 4x-2y<6?
why do people live where they live in this time period? complex civilization