Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

what is 7/10 simplified?
Evaluate the expression when x = 5: 10 I7-xI (A)-120 (B)20 (C)-20 (D)123
the sum of two numbers is 92.Their difference is 20
Which body part belongs to the circulatory system?
How do the muscles in the human body help with movement? A. They squeeze the bones. B. They cause bones to bend. C. They push bones apart through ligaments.
Are there only two prime numbers that differ by 1?
The surface area of a triangular pyramid is 305 square inches. The area of the base is 35 square inches. Each face has a base of 9. What is the slant height? DO
How did prohibition lead to a rise in organized crime?
Three students share 5 peaches equally. How many peaches does each student get?
what are the key elements associated with measuring the weather