kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

Why is psychology considered a social science?
Express the following 48-bit binary MAC address in hexadecimal 11101100 – 00100111 – 10111001 – 11010101 – 01101111 – 10100011
Triangles QPT and QRS are similar. Find x. 33 32 and one-fourth 33 and one-third 32
What are global interactions?
The nearest ten 1202(38)
Evaluate the expression (-4+4i)(1+4i)(1+4i) and write the result in the form a+bi
Which of the following notions represents an area of agreement between the Protestant Reformation and the Catholic Reformation? Superstitious belief in magic sh
Match each organ or function with its body system
Explain why the first step in responding to any sports injury is to remove the danger that led to the injury.
rx+9/5 = h (solve for x) please show work and only put correct answers, thanks!