kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio 14:4 in its simplest form
Jen opens a bank account with a deposit of $100. over six years, the balance in the account changes at an increasing rate until it reaches a balance of $200
physical geography, also known as
Use the food web to answer the question. snakes frogs birds rabbits insects grass which two organisms in the food web compete with each other for resources? a.
Amy is going to spend what she saves from her rent budget and entertainment. How much will she have for entertainment each month?
What is an incentive
A(n) _____ strategy refers to bypassing existing foreign channels of distribution by establishing and maintaining marketing and sales offices in foreign countri
Derive an equation that relates the initial release height hxhx of block xx and the speed vsvs of the two-block system after the collision in terms of mxmx, mym
What did Jim sell to get the combs in the Gift of Magi?
What is 4 times the power of 4?