srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Does the word as in line 24 Indicate a simile yes or no?
Normal distribution question.
what do you think would happen to earth's tides if the moon was not there? the tides would....?
Which did the nations of Western Europe attempt to achieve in the decades following WWII? a) new trade restrictions b) a new wave of imperialism c) increased s
In both males and females urine passes through the tube called the
How old do you have to be to buy spray paint in washington state?
HELP 20 P0INTS List the 3 steps of DNA replication using the following terms: DNA helicase, replication fork, DNA polymerase, base-pairing rule
A civil rights era advocate for african americans who was profiled in a book by alex haley was:
A __________ network is good for connecting computers over boundaries. A)campus area B)local area C)wide area D)system area
How do alkali metals differ from alkaline earth metals