rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best characterizes animism? A. It combines natural, human, and spiritual forces. B. It's composed of irrational superstitions that arise i
tony spent $60.54 and bought 3 packs of notebooks and a calculator. how much does a pack of notebooks cost if a calculator costs $45.87
How many years would it take for a person it the united states to eat 855 pound of apples?
Which words in the sentence make up the adjective phrase? Which word does the adjective phrase modify? This rocky canyon in the desert is not the deepest canyon
what caused the quiet depression during the 1920s
Which simple sentence has a compound verb? A. We ate lunch and went to see the new adventure movie. B. Lately, my sister doesn't like popcorn. C. I wa
In which sentence do the capitalized words represent a prepositional phrase? A. The Maxi Deli is AROUND THE CORNER. B. The conductor CALLED OUT, "All aboard!" C
This describes those things you really must have and those thing you really must do
what is 3\15 in its simplest form
what factors of 48 are multiples of 4