jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Typically, hybrid drives use SSD to store the operating system and applications and hard disks to store videos, music, and documents. A. True B. False
An aqueous solution has 124 g of a salt dissolved in 1000 g of solution. What is the concentration of the salt in units of %?​
can anyone help me find 4,6, and 7? please
Carmen has 4 baby bunnies. Each bunny weighs 1/5 of a pound. How much do the bunnies weigh all together?
How did industrialization in the United States differ from industrialization in Japan, China, and Russia?
In complete sentences, explain the following: Is 500 a good estimate for the sum of 362 and 211? If it is, explain why it is a good estimate. If it is not, expl
how much time does a person have left if he is dying
Instructions Read the question carefully and select the best answer. Which way mainly does the author structure the excerpt? A. With a group of stories that pro
Read the following example 1) The Taj Mahal is considered to be a fantastic piece of art. 2) Agarwal explains that “[a]monument as magnificent as the Taj needed
what opportunity did many colonial countries have world war 2