jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

what is perpendicular to y= 3x -9 and passes through the point (3,1)
Determine the half-life of potassium if in 3460 years a 200 g sample decayed into 25 g
What is the solution to this system of linear equations: y-x=4 and y+2x=1 1) (-1,3) 2) (0,4) 3) (1,-1) 4) (-3,3)
A certain test is worth 155 points. How many points (rounded to the nearest point) are needed to obtain a score of 65%?
How many light sources do you know Pls list them
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
whats Henry Hudson interesting facts?
What long-term effect do you think EU membership will have on nationalism in Europe? Explain.
why is red onions purple
How do you do this algebra question