kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Who led the mormons west along the mormon trail in 1846?
Foods rich in unsaturated fat are liquid at room temperature. true or false;
106 percent of $__ is 7.95
A juvenile is defined under us federal law as being
Edgar Anderson earns $300 per week plus 15% commission on all sales over 1,000. if Mr. Anderson's sales for one week are 2,500 what are his gross pay for the we
what would happen if most of the forests of earth were cut down?
If the area of the rectangle ABDE is 16 square inches and C is the midpoint of BD what is the area in square inches , of ACE
How many months in 3 million years?
A bump and rob crime is:
Money serves three essential functions which include all of the following except: a. medium of exchange c. store of value b. measure of value d. barter