Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are ten american triebs
Determine the type and number of solutions of 7x^2+3x+8=0
The specific temperature at which a substance changes from a liquid to a gas is an example of a
what are at least 5 general PowerPoint guidelines that's you find useful and provide an example of how you would use each in real life setting
Noah rows across a river that is 48m wide. The current carries him 15m downstream. How far does Noah actually travel?
Which word correctly completes the sentence? The white-tailed __________ fawn followed closely by her side.  A.deer's  B.deers  C.deers'
Im not quite sure how to answer this question... A 1000kg rocket is moving at a constant velocity in deep space; it is moving at 40 meters/second when its burne
Solve for x/4-x+2/6=x/3
How do you solve p+9 <7 AND graph it???
simplify as much as possible.Assume that all variables represent positive real number4x√32xv^2 + v√2x^3