ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best way to show the greenhouse effect? A. Drive more oftenB. Stop using electricityC. Use energy sources other than fossil fuelsD
which statement best expresses the point of view of the two characters in the passage Young Goodman Brown (excerpt) Nathaniel Hawthorne Young Goodman Brown came
among us codes do my lil dancy dance
Given m ||n, find the value of x. (x+14)° (4x-9)°​
You are driving a car and are involved in a crash. If you are not wearing your seat belt, A. Your chances of being killed are the same whether or not you are we
its given that x varies directly with y square and x=3 and y=3.Find the value of x when y=45
could you guys help me?
What is the primary goal of incentive programs for most businesses? O to increase sales O to enhance individual performance O to enhance team performance O to i
Place it Correct spot that’s all tbh
According to Debevec, what has been one of the biggest challenges in computer graphics?