C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Leaders who motivate subordinates primarily by rewarding and reprimanding them are called _____ leaders.
About what percent is oxygen than silicon on the earths crust
As active adult female how much approximately calories should i have
A museum charges a school $200 to hold a trip + $2 entrance fee per person. The students must share the total cost of the trip equally include the entrance feee
This theory means “survival of the fittest” and reflects the idea in the strongest of a species will survive over time A) eugenics B) social darwinism C) whit
"the temperature of a student's skin is 33.0°c. at what wavelength does the radiation emitted from the skin reach its peak?"
Which sample fairly represents the population? Check all that apply. measuring the heights of every fiftieth person on the school roster to determine the averag
Andrea is a typical 11-year-old whose growing self-consciousness and self-criticism drive her to frequently compare herself with her peers. if andrea is like mo
find the interquartile range for the data set: 10,3,8,6,9,12,13
What is the value of E?