emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

4. How far does a car travel in 90 seconds if it is traveling at a speed of 55 m/s?
When gorge Washington birthday is
Michael and Alexandra left their home at 8:00am to drive to new york. Michael drove at 55 miles an hour and arrived at 5:00 pm. Alexandra drpvw at 45 miles an h
Write a two column proof. Can someone please help me I posted this yesterday and nobody helped if you can also help me with the other that’ll be great. Happy Ne
rachel received a $70 gift card for a coffee store. she used it in buying some coffee that cost $7.44 per pound. after buying the coffee, she had $25.36 left on
Struggling un this section
for which values of x and y is line p parallel to line q? x=5, y=3 x=1, y=5 x=3, y=5 x=3, y=6
All organisms are made up of cells. Organisms can have A. 200-300 cells each. B. either many cells or no cells. C. only one cell each. D. one cell or ma
What is a ventifact?
What is the trees represent in Montgomery bus boycott??