willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Authenticity describes ___________.
staircase of steps in a swimming pool has a vertical rise of 14 inches per step and a landing of 20 inches.
Find the area of each figure to the nearest tenth. Show your work, please
"truth in sentencing" guarantees that offenders will serve at least ________ of their sentence.
The police announced that they were yet to APPREHEND the criminals a.arrest b.prosecute c.charge d.interrogated e.None of the option
Women in the 1920s who rebelled against conventional dress, hairstyles, and what was considered to be “ladylike” were commonly called
vocabulary and grammar. which word is an antonym for waning in these lines from the lady of sha lott? in the stormy east wind straining, the pale yellow woods
Mabel is installing a square pool in her backyard and wants a circular fence to enclose the pool to create 4 grassy areas around the pool as show in the figure.
which of the following sentences does Not use capitalization correctly?A. Dad said he would pick us up.B. Planet Earth is in trouble these days.C. I find this E
A sample of 20 observations has a standard deviation of 4. the sum of the squared deviations from the sample mean is: