litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

a simplified form of 4x-4y 3x
can 0.286 be rational
write a fraction that is less than 5/6 and has a denominator of 8
a = 3b + 9 solve for b
Which causes strep throat, anthrax, and tetanus?
how to put risk and wages in a sentence
can a democracy have both representative and direct characteristics at the same time?
i need help with this cuestión n+10=23
what are two acent democracy that helped form amica today
Why do we need to learn math if we aren't going to use math in our lives?