iolabisi36
iolabisi36 iolabisi36
  • 01-10-2020
  • Chemistry
contestada

please help me so I can pass this class​

please help me so I can pass this class class=

Respuesta :

Julietteph1212
Julietteph1212 Julietteph1212
  • 01-10-2020

Answer:

(B)

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

7/5 miles 2/3 hours what is the unit rate
mrs. haines paid $43.94 for 12.7 gallons of gas. She used some credit card points to get 52 cents off per gallon. What is the original price of the gas per gall
Which early 1900s group is best characterized by this list? • Overcrowded tenement apartments • Dangerous working conditions • Segregated ethnic neighbor
Math Q 8 If I have to do at least 70% of projects and only have 3 projects, how many do I have to do?
The store sold 648 pairs of mittens how many individual mittens did they sell
Which term best describes the situation in which a sleep medication taken with alcohol causes loss of consciousness?
There are 620 students and 31 teachers at the Turner Middle School. There are 950 students and 38 teachers at the Green Middle School.
Li can walk 2 miles in 45 minutes.At that rate,how far can she walk in 135 minuets.
Harriet Turban says, "We got to go free or die. And freedom's not bought with dust." In your own words , interpret this statement. Cite evidence from the text t
The function d(x) represents distances traveled by a train traveling at 80 mph during t hours after 1:00 pm. What does d(5) -d(2) represent A.the distances tra